szara sypialnia

Łóżko z podnoszonym stelażem – trzy największe zalety

Już od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost zainteresowania łóżkami z podnoszonym stelażem. I choć dla wielu osób jest to nadal rozwiązanie kojarzące się przede wszystkim z zamiłowaniem do gadżetów, nie brakuje opinii, zgodnie z którymi mamy do czynienia z pomysłem korzystnie wpływającym na funkcjonalność mebla. Same stelaże można podzielić na kilka grup, wybierając łóżko można więc dopasować je do własnych potrzeb. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

Po pierwsze – więcej miejsca

Wybierając łóżko chcielibyśmy, aby okazało się ono przede wszystkim meblem wygodnym. Zdrowy sen pozwala przecież na regenerację, a to dotyczy często nie tylko ciała, ale również duszy. Nie da się jednak ukryć, że komfort nie jest jedynym, czego wymagamy od łóżek. W niewielkich pomieszczeniach poziom naszej satysfakcji z przebywania w nich jest w dużej mierze uzależniony od umiejętności mądrego wykorzystania dostępnej w nich przestrzeni. Nie jest to proste zadanie, a nowoczesne łóżko z podnoszonym stelażem może pomóc w jego realizacji.

Najlepiej sprawdzają się w tym kontekście stelaże, których konstrukcja sprawia, że można bezproblemowo unieść całość. Dzięki temu już kilka ruchów wystarcza do tego, aby dostać się do wnętrza skrzyni. Rozwiązania nie da się opisać inaczej niż jako komfortowe zwłaszcza, jeśli w domu mamy do czynienia jedynie z niewielką sypialnią, a każde dodatkowe miejsce jest na wagę złota. Nikt nie jest zresztą w stanie narzucić nam sposobu wykorzystania skrzyni. Tylko od nas zależy to, czy pojawią się w niej koce, poduszki i komplet pościeli, czy też również rzadziej używane dziecięce zabawki oraz szereg innych przedmiotów, na które nie ma miejsca nie tylko w sypialni, ale również w salonie i w którejkolwiek z szaf.

Stelaże, które można podnieść, montuje się zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej. Nietrudno domyślić się, że to pierwsza z nich jest milej widziana jako pozwalająca na dostanie się natychmiast do całej skrzyni w łóżku. Wersja podwójna także ma jednak swoich zwolenników zwłaszcza, że łóżko z podnoszonym stelażem można wykorzystać także na kilka innych sposobów.

Łóżko z podnoszonym stelażem - Bono
Łóżko z podnoszonym stelażem – Bono 160×200

Po drugie – odpoczynek

Myśląc o funkcjonalności łóżek sypialnianych dostępnych tutaj często zapominamy o tym, jakie powinno być ich wiodące zadanie, a przecież z pewnością nie byłyby tak lubiane, gdyby nie to, że dawały swoim użytkownikom szansę na chwilę relaksu. Łóżko z podnoszonym stelażem również z tej funkcji jest w stanie wywiązać się znakomicie. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o konstrukcjach regulowanych – stosunkowo drogich, ale jednocześnie otwierających przed swoimi użytkownikami szereg całkowicie nowych możliwości. To właśnie one sprawdzają się najlepiej, gdy marzy się nam dopasowanie wysokości zagłówka do naszych własnych potrzeb. Co ciekawe, na tym nie kończą się możliwości stelaży. Producenci pozwalają także na regulowanie za ich pomocą podnóżków, łóżka z podnoszonymi stelażami mogą więc sprawdzać się znakomicie także w salonach.

Jeśli chcemy cieszyć się z gwarantowanego przez nie komfortu, nie musimy wcale stawiać na modele podstawowe, a więc te, które reguluje się ręcznie. W sprzedaży dostępne są także stelaże podnoszone elektrycznie – nie tylko znacznie wygodniejsze, ale i otwierające przed nami szereg możliwości. To zresztą rozwiązanie idealne nie tylko dla tych użytkowników, którym marzy się wypoczynek w komfortowych warunkach. Z pewnością docenią je także osoby chore mające problem z poruszaniem się. Jeśli szukamy propozycji jeszcze bardziej zaawansowanych, ich znalezienie również nie powinno być problemem. Najnowszymi propozycjami są łóżka ze stelażem, które można obsługiwać wykorzystując w tym celu pilot, a nawet… aplikację w telefonie.

Po trzecie – łatwość dopasowania materaca

Wiele osób obawia się, że zakup łóżka z podnoszonym stelażem będzie wymagał też zainwestowania w wysokiej klasy materac. Okazuje się, że nie ma takiego wymogu. W zdecydowanej większości przypadków wybór materaca powinniśmy uzależniać przede wszystkim od naszych własnych potrzeb nie obawiając się ograniczeń, jakie może narzucać na nas stelaż.

Author Image
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *