skracamy spodnie jeansowe

Jak skrócić spodnie jeansowe

Oczywiście nie raz zdarza się, że kupimy świetnie wyglądające ubranie, jednak nie do końca pasuje do naszej sylwetki i konieczne są pewne poprawki. Ten problem, który pojawia się szczególnie często to konieczność skrócenia spodni. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że dość często pojawia się pytanie o to jak skrócić spodnie jeansowe. Samo skrócenie nie powinno być szczególnie problematyczne, natomiast kluczowe będzie to jak to zrobić, by zachować również oryginalny wygląd tych spodni.

Jak skracamy spodnie?

Oczywiście pomysłów na to jak skrócić spodnie jest bardzo wiele. Podstawowa rzecz to oczywiście obcięcie i podłożenie. Jednak pewnie większość osób zgodzi się z tym, że takie wykonanie nie wygląd zbyt dobrze bo bardzo w oczy rzuca się to, że nie ma oryginalnego zakończenia. Jak więc to zrobić, by jednak to zakończenie spodni było ładne i prezentowało się tak jak należy?

Przygotowanie do skracania

Na początek należy się do tego odpowiednio przygotować pamiętając o tym, by dokładnie szpileczkami zaznaczyć miejsce skracania. Następnie należy położyć spodnie na płaskiej powierzchni i szkicujemy miejsce podwinięcia. Rozwijamy nogawkę i poniżej wyznaczonej linii około centymetra należy narysować linię cięcia. Spodnie trzeba obrębić, aby się nie pruły a każda nogawka musi być osobno odmierzona. W ramach linii cięcia dokonuje się przecięcia materiału, należy tutaj zwrócić uwagę na to, by cięcie było wykonane pewnym ruchem, by nie doprowadzić do szarpania materiału. Gdy uda się dokonać cięcia będzie można następnie podłożyć materiał około centymetra i wybrać odpowiednią nić, która będzie pasowała do tego jak wyglądają szwy w takich spodniach. Jeśli ma się maszynę to będzie można wygodnie zszyć spodnie, można także zrobić to igłą, ale zajmie to więcej czasu. Na początku przy zszywaniu warto używać pojedynczego ściegu i po tym jak dokona się fastrygowania można będzie sprawdzić czy długość spodni jest odpowiednia. Jeśli będzie się zgadzała to należy powtarzać szycie, ponieważ dzięki temu będzie można sobie zagwarantować, że ta nowa długość zostanie na stale zachowana. Takie przeszycie nie powinno więc stanowić wielkiego problemu i każdy powinien sobie z tym na spokojnie poradzić.

Skracanie spodni wcale nie musi więc być szczególnie trudne i wydaje się, że każdy powinien bez większych trudności sobie z tym poradzić, wystarczy właściwie mieć podstawowe umiejętności w zakresie operowania nożycami, centymetrem i igłą, ewentualnie maszyną do szycia, by wykonać to szybciej.

Author Image
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *